5.lik Aldığım Erikli Kekim

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Kek yarışmasında sizlerin verdiği oylarla 5.olduğum Erikli kekim kızlar oy veren vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum oldukca eğlenceli bir yarışmaydı :huhuu:Diğer yarışmalarda da buluşmak ümidiyle sizlerle tarifimi paylaşıyorum:sirin:

resim

Malzemeler

750 gr erik
500 gr tereyağ
450 gr şeker
Bir çimdik tuz
4 yumurta
60 gr un
50 gr nişasta
2çay kaşığı kabartma tozu
100gr fındık tozu

Yapılışı

Alt keki yapmak için önce,300 gr tereyağını 250 gr şekeri,bir çimdik tuzu,4 yumurta 300gr unu ve2 çay kaşığı kabartma tozunu ölçerek ayarlıyoruz daha sonra önce yumurtaları kırıp şeker ve tereyağını mikserle iyice çırpıyoruz daha sonra diğer malzemeleri ekleyip çırpmaya devam ediyoruz yağladığımız kalıba döküyoruz ben kare ölçüdeki kabıma dökdüm tepsinin ebadı fazla büyük olmıycak daha sonra eriklerin çekirdeklerini çıkarıp dilimliyoruz daha sonra kekimizin üzerine diziyoruz üst hamurunu hazırlıyoruz bunu içinde kalan malzemelerimiz olan 200gr tereyağını 180 gr şekerimizi 300gr unumuzu ve 100 gr fındık tozumuzu derin bir kaba alıyoruz elimizle yoğuruyoruz topak topak hamur olucak daha sonra hepsini eriklerimizin üzeri kapanacak şekilde yayıyoruz 190 derecede fırında 30 dakika üzeri kızarıncaya kadar pişiriyoruz Afiyet olsun

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Denemeni tavsiye ederim Ferahcım gerçekten çok lezzetli bir kek:huhuu:
DenizcimBitterim çok teşekkür ediyorum:huhuu::huhuu:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.577
Ellerine sağlık sılam kesinlikle denenmesi gereken tariflerden biriydi farklı farklı meyvelerle dahada zenginleştirilebilir ve damaklarımızı şenlendirebilir :catalbicak: yemek tarifleri defterime eklicem :findikim:

Yarışmaya kattığın bu tarif için teşekkür ederim canım

buket.jpg

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Teşekkür ederim Nkcım :eek:
Tabiiki denenebilir ben bu tarifi elmaylada yapıyorum kayısı ilede yapıyorum hepsiyle de harika oluyor:cikolata:

nk83

Admin
Tepki
83.577
Teşekkür ederim Nkcım :eek:
Tabiiki denenebilir ben bu tarifi elmaylada yapıyorum kayısı ilede yapıyorum hepsiyle de harika oluyor:cikolata:

Aynen öyle çok yönlü kullanılabilen bir keke benziyor sılam :huhuu: ben bunun arasına az irmikli muhallebi bile yapar koyarım mis olur :cikolata: ya şu tarifler hakkında konuşurken canımın istemesine ne zaman son vericem acaba :ne:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Hımmmmm:huhuu:Buda değişik bir fikir Nkcım bak bende öyle deniycem birdebakalım nasıl olucak:catalbicak:sonverme boşver canın çeksin yap ve ye yeki kilo al birazcık bidenem:smileylove:

Teşekkür ederim Flamingocum

nk83

Admin
Tepki
83.577
Hımmmmm:huhuu:Buda değişik bir fikir Nkcım bak bende öyle deniycem birdebakalım nasıl olucak:catalbicak:sonverme boşver canın çeksin yap ve ye yeki kilo al birazcık bidenem:smileylove:

Teşekkür ederim Flamingocum

Bakalım önce kim yapacak valla böyle canımın çektiği herşeyi yaparsam geleceğim pek parlak olmaz pamuk şekerim :kptmya:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Bakalım artık:deli::deli:Yok canım sen nekadar yersen ye alamzsın kilo korkma ye :cikolata::cikolata:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.322
Valla resimden harika görünüyor.
Benim oyumun biri sanaymis demek canim. :huhuu:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar