Aynı Tariften 2 Renkli labneli kek ve Damla Çikolatalı Vişneli Muffin

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.577
attachment.php

Aynı Tariften 2 Renkli labneli kek ve Damla Çikolatalı Vişneli Muffin

Cheesecake yapmaya çalışırken ortaya bambaşka birşey çıktı :)

2 Yumurta
1 su bardağı şeker
Yarım su bardak süt
Yarım su bardak yoğurt
2,5 Su bardağı un
Vanilya
Kabartma tozu
1 limonun kabuğu
2-3 yemek kaşığı damla çikolata
1 yemek kaşığı hindistan cevizi
Vişne Taneleri

2 renkli kek için :Kakao ve 1 yemek kaşığı sarella

Beyaz Hamur
2 yumurta
1 kutu labne peyniri (250 gr kadar sanırım küçük paket)
1 Vanilya
1 çay bardağı şeker
1 yemek kaşığı nişasta

Yumurta ve şekeri iyice köpürene dek çırp.süt,yoğurt,yağ,un,vanilya,kabartma tozu hindistancevizi limon ve damla çikolatayı ekle çırp küçük 8'li muffin kalıplarına dök ortalarına vişne tanesi koy.Kalan hamura sarella ve kakao ekle karıştır minik kelepçeli kalıba döküp pişirin.Beyaz hamur için yumurta ve şekeri iyice çırpıp diğer malzemeleri ekleyin.Kakaolu kekin üzerine dökün üzeri altın rengi olana dek pişirin.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
MMMMMMMMMMMmm harika görünüyor nkcım ellerine sağlık hamaratım benim çocuklarım için çok güzel bir tarif en kısa zaman içinde mutlaka yapıcağım:sila::sila: Ellerine sağlık paylaşımın için teşekkürler canım tarifte takıldığım yerler olursa sana sorarım canımcım oldumu-hmm-hmm

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.577
Tabiki sorabilirsin hayatım ben buralardayım acil destek hattı gibi maşallah :findikim: bu tarif çok kaza kurşunu oldu 2.ye de denemek kısmet olmadı ama standart kek kıvamında birşey o yüzden kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız diye düşünüyorum :)

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Of harika gözüküyor yaaaaaaaaa -hmm-hmm

Ellerine sağlık canım. Valla İzmir'de olsan hiç affetmez gelirdim bunları tatmaya :catalbicak:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.577
arkadasim,,suan cay iciyom ama cay dizildi bogazima,,tek gitmiyo yaa,gonderiversen bi parca,incilerinmi dokulur-kizgin

Şekerim incim dökülmez ben veririmde senin dişlermi dökülür midenmi bozulur ne olur bilemem bu tarifi sanırım "6-7 ay" önce yapmıştım bir bakayım kalmışmı kendin kaşındın valla :gul:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
Şekerim incim dökülmez ben veririmde senin dişlermi dökülür midenmi bozulur ne olur bilemem bu tarifi sanırım "6-7 ay" önce yapmıştım bir bakayım kalmışmı kendin kaşındın valla :gul:

dur anacim,saka dedim be sende,,,,,,,,,obur tarafi boylamiyalim cimcik,,,,,,,kuflenmistir o simdi,,,istemiyom iste:mendil:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.577
nk dogru söyle sen bunlari hep yiyonmu ve kac kilosun:dusun:

Valla yiyorum ama öyle tabak tabak yemiyorum hiç kısıtlamam kendimi az önce yeni kek tarifi ekledim siteye görmüşsündür belki ondan kalın bir dilim üzeri tahin pekmezli olarak yedim düşün artık ve daha 50 kiloyu görmedim hayatımda çok sinirim dimi :)...

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Valla yiyorum ama öyle tabak tabak yemiyorum hiç kısıtlamam kendimi az önce yeni kek tarifi ekledim siteye görmüşsündür belki ondan kalın bir dilim üzeri tahin pekmezli olarak yedim düşün artık ve daha 50 kiloyu görmedim hayatımda çok sinirim dimi :)...

hemde cok sinir-kizgin

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar