Bebekte 0-2 Yaş Beslenme Problemleri

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.502
Psikologlar uyarıyor, eğer çocuğunuz, yemek istemiyorsa tabak elinizde gezmeyiniz. Çocuğunuza zaman tanıyın iştahsızlık problemini siz kendiniz doğuruyorsunuz. Bu konuda uzman önerileri.
Zorlamayınız, istemediği zamanda sabırlı olunuz. Siz sinirli olursanız oda sinirli davranır.
Yiyeceklerini bulamaç haline getirmeyiniz, hafif pütürlü olursa normal yemeğe alışması daha rahat olur.

yemek-2.jpg

Etrafını kirletecektir, göze almalısınız. Mutfakta yedirirseniz, temizlemesi daha rahat olur. .
Bebeğinize zaman ayırın, yemek saatini eğlenceli bir duruma getirmeye çalışın. Unutmayın bu dönemlerde, sorun olarak aldığınız çoğu şey aslında sorun değil, doğal bir süreçtir.

yemek.jpg-3.jpg

Nasıl ki bizlerde zaman zaman, iştahsızlık çekeriz, bu bebeklerde de olabilir. O yüzden az yedikleri zaman endişelenmeyiniz.
0-2 Yaş dönemi bebeklerin hızlı geliştiği bir dönemdir. Artık hırçın ve inatçı bir çocuk olamaya başlarsa bu sizi korkutmasın, bu doğal bir sürecin başlangıcıdır. Artık kendi başına yemek isteyebilir, izin vermeseniz sinirlenebilir. Bağımsızlaşma duygusu ile hareket edebilir, bu doğal gelişim sürecidir.

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
ya ben oyleyim iste yemediyi zaman elimde tabak geziyorum.sabr etmek zor oluyo.kendim yediyim zaman cok kotu oluyorum sanki ben tokumda cocugum ac kaldi diye:acep:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar