Çocuklarıma yaptığım kekim

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
bu sabah kalktıım ve çocuklarııma bir kek yapayıım dedim mutfağa girdim malzemelerim kek için eksikti yani ben herzaman kekimi sütle yapardıım baktıım sütüm kalmamıışş erken saat olduğğu için marketlerde açıık değğil tabii alamadıım bende elimde olan malzemelerden yaptıığğıım keki sizlerede sunayıım dedim eh fenada olmadıı hani nedersiniz kıızlar

1102.jpg

yaptıığğıım kekin malzemelerine gelince
3 yumurta
1bardak tozşşeker sütüm ve yoğğurdum yoktu bende cafe milk yani süttozu kullandıım 1buçuk subardağğıında sulandıırdıım
kabartma tozu vanilya
malzemeleri bir kapta çıırptıım önce yumurta ve şşekeri sonra malzemeleri katııp biraz daha çıırptıım unuda ekledim kabartma tozu ve vanilyayııda ekleyip çıırpmaya devam ettim daha sonra kalııba döktüm fıırıından çııkardııktan sonra krem şşanti ve çikolata sos ile keki kapladıım çikolata sosu için evdeki damla çikolatayıı banmari usulu erittim koyu bir kııvam aldıığğıı için sııcak suyla biraz sulandıırdıım bunuda kekin üzerine döktüm ve fıındıık parçacııklarıınııda üzerine serptim uyduruk bir kek oldu ama çocuklarıım şşuanda bana teşşekkür ederek yiyiyor anne harika olmuşş diye onlarıı mutlu gördüğüm ve severek yedikleri için daha mutlu oldum tabiii peki sizler nasııl görüyorsunuz kıızlar bu uydurmasyon kekim nasııl olmuşş????-hmm-hmm-hmm

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar