Damla Çikolatalı Tiramusi

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Dün akşam eve gider gitmez hiç üşenmeden canım tiramusi istedi,uzun zamandırda yapmıyordum.Doğru mutfağa daldım ve başladım malzemeleri toparlamaya,tek bir eksiğim vardı kakao yoktu.Bir baktım damla çikolatam var,bende kakao yerinde damla çikolata koymaya karar verdim.Yaparkende resimlerini çektim hani olur ya sizlerde tarifi denemek istersiniz diye:cicikadin:

Damla Çikolatalı Tiramusi
Malzemeler;
3'lü hazır kek
Yarım litre süt
3 yemek kaşığı unu
7 kaşık şeker
1 tane sade nescafe (bir içimlik hazır kahve olucak)
1 tane labne peynir,oda sıcaklığında (Çok katı olmayacak)
Üzerlerine serpiştirecek kadar damla çikolata parçacıkları

Gelelim Yapılışına;

Yarım litre süt,3 yemek kaşığı un,7 kaşık şekeri bir tencereye ilave ederek koyulaşana kadar karıştırıyoruz (ocağın altının çok açık olmamasına dikkat ediniz,tencerenin dibini tutup yanık kokmasın)muallebi kıvamına geldikten sonra....

Bu şekilde koyulaştıktan sonra hemen ateşten alıp,labne peyniride içine atarak iyicene hamura yediriyoruz,katı olmamasına dikat ediniz,yoksa tadı istediğiniz gibi olmayacaktır.

Sonrasında tenceremizin içindeki muallebi beklemeye dursun,diğer bir tarafta yuvarlak bir camdan tepsimizin içine aldığımız hazır kekin en alt sırasından başlayarak katların içersine her defasında ılık süt ile hazırladığımız bir bardağın içersine kahveyi keklerin her sırasına ıslatıp,muhallebimizi bir güzel yediriyoruz,en son olarakta damla çikolataları serp.Her üç katta bunu yapıyoruz eğer hazırladığımız nescafe ile ıslatmaz isek kekimiz çok kuru olucaktır.
İlk sıraya,nescafe ile ılsat,muhallebiyi her tarafına yedir,damla çikolataları serp (Her üç katta bu şekilde tekrar ediyoruz.)Bitirdikten sonra soğumaya bırakıyoruz.AFİYET ŞEKER OLSUN EFENDİM:catalbicak:

Ve işte damla çikolatalı Tiramusi tatlımız.

Buda servis tabağımızdan bir görüntü;

damlanur

Aktif Üye
Tepki
176
ay ben çok seviyorum bu tatlıyı eşimle her dışarı çıktığımda mutlaka kahvenin yanında isteyeceğim şeydir :D:D tarif için teşekkur

chatlack

Daimi Üye
Tepki
807
Evet bende çok seviyorum ve canım çekti eşim gelsinde malzemeleri alıyım yapıyım bari ;)
Eline sağlık şahmaran bacım.

KheChi

Daimi Üye
Tepki
1.030
cok Leziz görünüyor baya bir emek harcamissin beLLi :) ELLerine emegine SagLIk..
fakat bir sorunum var,Labne Peynir rin ne oLdugunu biLmiyorum,yada ALmancasini biLen varsa Lütfen yazsin.Bir cok tarifte adi geciyor cünkü

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
cok Leziz görünüyor baya bir emek harcamissin beLLi :) ELLerine emegine SagLIk..
fakat bir sorunum var,Labne Peynir rin ne oLdugunu biLmiyorum,yada ALmancasini biLen varsa Lütfen yazsin.Bir cok tarifte adi geciyor cünkü

KremPeynir200_140_80.jpg

Akasya'cım Labne peynir,kahvaltılarda ekmek ve simitlerin üzerlerine sürülen bir krem peynir.Fakat pastalarda ve tatlılarda inanılmaz lezzet kattığı için olmazsa olmazıdır tiramusinin,ana malzemesidir.

KheChi

Daimi Üye
Tepki
1.030
hehe:D cok sagoL bak böyLe anLadim:eek:.gecenLerde bir tarifde yine Labne peyniri vardi bende ne oLdugunu biLmedigim icin,baska birsey kattim tadi igrenc ötesi birsey oLmusdu :cokkomik:

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
ben hiç yemedim ama hımmmmmm çok lezzetli görünüyor
emegine saglık en yakın zamanda deneyecegim..

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ay ben çok seviyorum bu tatlıyı eşimle her dışarı çıktığımda mutlaka kahvenin yanında isteyeceğim şeydir :D:D tarif için teşekkur
Birİtalyan tatlısı tiramusi ama artık bizlerin oldu,özellikle Yemekteyiz yarışmasının olmazsa olmaz tatlısıdır:hhhhhh:
Evet bende çok seviyorum ve canım çekti eşim gelsinde malzemeleri alıyım yapıyım bari ;)
Eline sağlık şahmaran bacım.
Ay bacım senin yaptığının yanında bu tiramusimi beeee-hmm
ellerine sağlık cnm çok güzel gözüküyor bende hemen deneyeceğim kesin
Dene bizlerlede paylaş ama oldumu birtanem:eek:
çok güzel görünüo bizde hiç denemedik belki deneriz:p
Sende dene bizlerlede paylaş ama birtanem:hhhhhh:
ben hiç yemedim ama hımmmmmm çok lezzetli görünüyor
emegine saglık en yakın zamanda deneyecegim..
Vall Elda'm bir deneyen bir daha bırakamıyor,söylemesi benden-ayse
ellerine emegine saglik canim
süpersin tariflerinle

Canım benim:teselli:çok teşekkür ederim:hhhhhh:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.176
:kiskananüyesmili: dermisim sükür kiskanclik huyum yoktur
iste birinciligi bu tarifinle kapmistin sahim
hatta daha deyisik görünüyodu
hakkinla almistin hemide:eek: