Evleneceklere öneriler

nergiz85

Aktif Üye
Tepki
195
ABD de boşanmaların artması üzerine, uzmanlar evlenecek çiftleri nikah defterini imzalamadan önce dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda uyardılar. ABDli uzmanlara göre evet demeden önce çiftlerin yapmaları gerekenler şöyle;

* 30 yaşından önce evlenmeyin
İstatistikler 30 yaşından sonra evlenen çiftlerin evliliklerinin daha uzun sürdüğünü gösteriyor.

* Evlenmeden önce birkaç tecrübe yaşayın
Bu tecrübeler, size karşı cinste neye önem verdiğinizi öğretecektir.

* Umutsuz evlilikler yapmayın
Korku, güven duymak ya da evden uzaklaşmak için yapılan evlilikler uzun ömürlü olmuyor.

* Evleneceğiniz kişiyi tanıyın
Onun kim olduğunu gerçekçi şekilde saptayın ve sadece sizin istediğiniz kişi olması için çaba harcamayın.

* Denginizle evlenin
Karı-kocadan birinin diğeri üzerinde hakimiyet kurduğu evliliklerden hayır gelmiyor.

* En az bir yıl bekleyin
İstatistikler, acele evlenen kişilerin aynı hızla boşandıklarını ortaya koyuyor.

* Bağımlılığı olan kişilere dikkat
Sigara alışkanlığı gibi basit bağımlılıklar bile, bir evliliği yıkmaya yeterli olabiliyor.

* Sizinle benzer amaçları olan biriyle evlenin ve eşinizle çocuk yapıp yapmama konusunu konuşmak için zifaf gecesini beklemeyin.

* Diyalog kurabileceğiniz biriyle evlenin
Evlenmeden önce müstakbel eşinizle diyalog kuramıyorsanız, nikahtaki keramet pek bir işe yaramayacaktır.

* Heyecanı göz ardı etmeyin
Evlilik ateşinin yıllarca yanabilmesi için heyecan ve ihtirasın gerekli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
* 30 yaşından önce evlenmeyin buna inanmıyorum ben bence kişilik meselesi 30 yaşında evlenip ayrılan çok gördüm 24 yaşında evlenipte evliliğini sürdüren çok kişide var teşekkürler

OP
nergiz85

nergiz85

Aktif Üye
Tepki
195
* 30 yaşından önce evlenmeyin buna inanmıyorum ben bence kişilik meselesi 30 yaşında evlenip ayrılan çok gördüm 24 yaşında evlenipte evliliğini sürdüren çok kişide var teşekkürler

rica ederim.evet bence de o doğru değil tamamen kişilik ve kendini yetiştirmekle alakalı bişey.

C

ceylanım

Misafir
30 yaşından yaşından önce evlenmeyin ben inanmıyorum ben kocişimle ortaokuldan beri beraberiz 2çocugumuz var ve her geçen gün tekrar aşık oluyorum ona 30 yaşlar bahane önemli olan sabır ve saygı ve güven

OP
nergiz85

nergiz85

Aktif Üye
Tepki
195
30 yaşından yaşından önce evlenmeyin ben inanmıyorum ben kocişimle ortaokuldan beri beraberiz 2çocugumuz var ve her geçen gün tekrar aşık oluyorum ona 30 yaşlar bahane önemli olan sabır ve saygı ve güven

harika Allah nazarlardan korusun sizi

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
bunlarda ammada sallamış he 30 yaşmış bence atalarımız hep der kızın gözü açılmadan evlendireceksin diye yaşın gençken evlendin evlendin 30 una gelince zor oluyo ve 30 yıl sonra birisiyle ev paylaşmak daha zor oluyo

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225
bizim toplumuuzda 30 yaş çok düşündürücü yokssa evde kalmış gözüyle bakılıyor bence saçma evlilik yaşı 25 olmalı çok küçükte olmıcaksın çok büyükte

mutsuz

Üye
Tepki
25
30 yaşındamı ohaa ne zaman cocuk yapcak yaparsada bıtane yapcak yanlıs bence 2 tane cocuk olmalı tek cocuga karsıyım ben... Genc anne olmak daha guzel bence 30 yasında orta ya yanı kocanla ne paylasabılırsınkı :eek:ys:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Evlenirken çocuk yapayım diyemi evleniyor insanlar.Önce evlilik oturmalı.

eylul34

Yeni Üye
Tepki
10
kısmet bu işler .. kişilerin kendini hazır hissetmesi gerekioyr .. en uygun yaş hazır olduğun yaş tır .. ben 29 yaşında evlendim .. daha erken rastlasaydım eşime kesin daha erken evlenirdim .. :eek:ys:

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
30 çok geç bi yaş evlilik için bence erkenden evlenilmeli ki hayatını bir düzene sokabilesin.ya da diyelim ki hatalı bir evlilik yaptın aslında yanlış kişiyle evlendin 30 yaşından sonra insan nasıl kendine yeni bir hayat kurma şansı bulabilir ki :tskler:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar