Islak Kek

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.577
attachment.php

Islak kek

1 paket eritilmiş margarin
4 yumurta
1 su bardağı süt
1 su bardağı şeker
2 su bardağı un
1 paket kakao (3 kaşık gibi)
Vanilya-kabartma tozu

Yapılışı
Şeker ve yumurtayı köpürtüp un ve kabartma tozu hariç diğer malzemeleri ekleyin çırptıktan sonra bu sostan 1 su bardağı ayırın kalana un ve kabartma tozunu ekleyip çırpın yağlanmış kek kalıbınıza döküp 180 derecede 35-40 dak (fırınınıza göre ayarlayın) pişirin sıcakken üzerine ayırdığınız sosu dökün süsleyerek servis yapın...

İsteğe göre fındık ceviz gibi malzemeler eklenebilir...

Not :Ortası delik kalıpta pişirirseniz keki ters çevirmek için soğuması gerekiyor o zaman benimki gibi sos üstte kalıyor düz bir kalıp olursa sıcakken sosu dökebilir ve içine çekmesini sağlayabilirsiniz...

Ekli dosyalar

• 457.jpg
    457.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 229

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
harikasin canim,suslemende bi ayri hava katiyo,,,,,
yapiyorum hemen,,,,,:hhhhhh::hhhhhh:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ya nk nasıl yapıyosun bunları şu sendeki hamaratlığın 10da birine razıyım ya fazlasına değil:kptmya:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.176
-hmm-hmm-hmm
yine döktürmüssün marifetlerini canim
masaallah sana
bayiliyorum tariflerinin her birine
ellerine saglik

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ellerine sağlık canım. Sen bir pastane aç artık:)

sühoş

Daimi Üye
Tepki
775
Bir ablamızın kızı gıda teknikeri. Pastacılık kursuna gitti. 2- 3 yıl evinde pasta ve kurabiyeler yaptı. Nette bir sitesi var ordn satış yaptı. Şimdi kendisine pasta evi açtı.Şekerpasta.com girersen çok güzel pastalar var.

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.577
harikasin canim,suslemende bi ayri hava katiyo,,,,,
yapiyorum hemen,,,,,:hhhhhh::hhhhhh:
Yaptınmı canım inşallah güzel olmuştur rezil olurum valla tutmadıysa :gul:
ya nk nasıl yapıyosun bunları şu sendeki hamaratlığın 10da birine razıyım ya fazlasına değil:kptmya:
İçimde var ne yapayım :panter: aslında herkes aynı şeyleri yapıyor ama süsleme farkediyor herhalde
Ortak mikemmel olduğunu söylemişmiydim sana-hmm

Olsun bir daha söyle bir daha bir daha :kptmya:
Ellerine sağlık canım. Sen bir pastane aç artık:)
Sağol teşekkür ederim ama Arina sen bakma artık yemek bölümüne valla canın çekcek günaha gircez cheesecake soruyordun bir sürü koydum şimdi tutuştum kızın canı çekcek diye helal et hakkını şekerim :)
Bir ablamızın kızı gıda teknikeri. Pastacılık kursuna gitti. 2- 3 yıl evinde pasta ve kurabiyeler yaptı. Nette bir sitesi var ordn satış yaptı. Şimdi kendisine pasta evi açtı.Şekerpasta.com girersen çok güzel pastalar var.
O şekilde çok bayan var gerçekten ve pastanelerden daha güzel çeşitler çıkarıyorlar siteye bakıcam teşekkürler

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Yaptınmı canım inşallah güzel olmuştur rezil olurum valla tutmadıysa :gul:

İçimde var ne yapayım :panter: aslında herkes aynı şeyleri yapıyor ama süsleme farkediyor herhalde

Olsun bir daha söyle bir daha bir daha :kptmya:

Sağol teşekkür ederim ama Arina sen bakma artık yemek bölümüne valla canın çekcek günaha gircez cheesecake soruyordun bir sürü koydum şimdi tutuştum kızın canı çekcek diye helal et hakkını şekerim :)

O şekilde çok bayan var gerçekten ve pastanelerden daha güzel çeşitler çıkarıyorlar siteye bakıcam teşekkürler

Canım çekerse artıkın yollarsın bana -kop-kop

Yok canım benim rahat ol benim canım kolay kolay çekmez, çekerse de merak etme eşimin başını şişiririm:)

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.685
oooooooooo süper döktürmüşsün yine pasta çok güzel görünüyo el seninle bir tükkan açak:D

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
resim002ik.jpg

Islak kek

1 paket eritilmiş margarin
4 yumurta
1 su bardağı süt
1 su bardağı şeker
2 su bardağı un
1 paket kakao (3 kaşık gibi)
Vanilya-kabartma tozu

Yapılışı
Şeker ve yumurtayı köpürtüp un ve kabartma tozu hariç diğer malzemeleri ekleyin çırptıktan sonra bu sostan 1 su bardağı ayırın kalana un ve kabartma tozunu ekleyip çırpın yağlanmış kek kalıbınıza döküp 180 derecede 35-40 dak (fırınınıza göre ayarlayın) pişirin sıcakken üzerine ayırdığınız sosu dökün süsleyerek servis yapın...

İsteğe göre fındık ceviz gibi malzemeler eklenebilir...

Not :Ortası delik kalıpta pişirirseniz keki ters çevirmek için soğuması gerekiyor o zaman benimki gibi sos üstte kalıyor düz bir kalıp olursa sıcakken sosu dökebilir ve içine çekmesini sağlayabilirsiniz...

eline saglik

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
NK artık benim ortağım :kptmya::kptmya:

NK yapcak ben yicem :lululu:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.577
Aslında cidden işi neden ticarete dökmüyosun nk harikasın bence-hmm

Ay teşekkür ederim ortakcağızım sponsor olsa açarımda bir sarıkızla dönmez o tükkan :) gerçi oda gitti konduk kapının önüne bak gene aklıma geldi :gul:

Canım çekerse artıkın yollarsın bana -kop-kop

Yok canım benim rahat ol benim canım kolay kolay çekmez, çekerse de merak etme eşimin başını şişiririm:)
O zaman enişte beni yakalarsa ayvayı yerim sen benim karımı ne özendirip duruyon diye bir meydan dayağı 3. sayfa haberi oluruz Allah muhafaza :kptmya:

oooooooooo süper döktürmüşsün yine pasta çok güzel görünüyo el seninle bir tükkan açak:D
sağoool canım teşekkürler Fındık zuzu beni transfer etmeye çalışıyor yetiş bacım :gul:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar