Kız babalarına 30 tavsiye!

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.335
tumblr_lnxn9ldtLu1qmxqgxo1_r2_500.jpg

1. Annesini sev. Annesine saygı, hürmet ve kovalar dolusu sevgiyle davran. Muhtemelen evleneceği zaman annesine saygıyla davranan kişiyi hatırlayıp, onun gibi birisiyle evlenmek isteyecektir. İyi ya da kötü, bu böyledir. Ben iyi olmasını tercih ediyorum.

2. Her zaman orada ol. Yeteri kadar zaman olmazsa iyi geçmiş zaman da olmaz. Bazen çok sebebi olmasa da, sırf bir arada olabilmek için onun yanında ol. O hayatına yıllar eklerken, sen köşede boş boş oturma.

3. Günü kurtar. Bir kahraman bekleyerek büyüyecektir. Bu sen olsan iyi olur. Kırmızı bir pelerin de fena olmaz ama olmasa da olur!

4. Yakın zamanda ihtiyarlayacaksın. Onun için şimdiden onunla geçirebileceğin zamanı iyi geçir.

5. Onun için dua et. Düzenli. İçten. Devamlı.

6. Annesiyle kavga edecek. Taraf seçerken akıllı ol.

7. Git ve ona istediği o kolyeyi al.

8. Parayı nasıl harcayacağını ona öğret. Bugün bir genç olarak, yarın bir gelin olarak seni sömürecek!

9. Hayır demeyi öğren. Biraz yüzünü ekşitebilir ama bir gün ikiniz de hayır dediğine sevineceksiniz.

10. Ona güzel olduğunu söyle. Defalarca, defalarca söyle. Yoksa bir gün bir film ya da bir dergi, ona aksini inandıracak ve çirkin olduğunu düşünmeye başlayacak.

tumblr_lnz81nWjjI1qmxqgxo1_r3_500.png

11. Mümkün olduğu kadar dışarda vakit geçirin. Kainatı, yıldızları incelesin. Tefekkürü öğret.

12. Direksiyonu tutmasına izin ver. Babasının ona araba sürdürdüğünü hiç unutmayacaktır.

tumblr_lo3kdocCgb1qmxqgxo1_500.jpg

13. O da herkes kadar zeki. Bunu bildiğinden emin ol.

14. Öpmeyi öğrendiğinde yüzünüzü salya-sümük yapabilir. Bırakın yapsın.

15. Düzgün çekirdek çitlemek ona ODTÜ'yü kazandırmayabilir. Siz yine de öğretin.

16. Omzunuzda gezmek onun için sihir gibidir. Hala o çocukken, sen de belin bükülmemişken bunu yapın.

17. Sanatla uğraşmak yaratılışında vardır. Bir kaç oyuncakla tanıştırmak ise senin görevin.

tumblr_lo6uzmX8H71qmxqgxo1_500.jpg

18. Eve gelmeni dört gözle bekleyecek. Gecikme.

19. Mübarek gecelerde, bayramlarda, doğum gününde onu hatırlamayı ve hediye almayı unutma.

tumblr_lo126gGGDQ1qmxqgxo1_r1_500.jpg

20. Çimlerin üzerinde yuvarlanmasına izin ver. Vücudu için iyidir. Senin için de iyidir gerçi.

21. Üç ilâ altı yaşları arasında muhtemelen onunla evlenmeni istecek. Kibar bir şekilde hayır de.

tumblr_lo8bzg0q0E1qmxqgxo1_500.jpg

22. Hayatta çok az şey, ağlayan bir kız çocuğunun babasının elini tutmasından daha iyi gelebilir. Bunu da asla unutma.

23. Bayramlarda hediyeyi abartma. Hatta beraber vakit geçirme hediyesi verebilirsin, bu daha iyi olur.

tumblr_lnzfj2wpYt1qmxqgxo1_500.jpg

24. Şunu ona öğret ki: HER NE OLURSA OLSUN evine her zaman gelebilir.

tumblr_lobvs8Xses1qehcfxo1_500.jpg

25. Unutma, aynı bir kelebek gibi, o da bir gün evden uçup gidecek. Hâlâ tırtılken iyi vakit geçir.

26. Her yıl doğum gününde ona kalemle bir mektup yaz. Ve bu mektubu en çok ihtiyacı olduğu zaman ona ver.

27. Ona güvenmeyi öğren. Yaşı ilerledikçe biraz daha özgürlük ver. Bu şekilde o da senin ondan beklentilerini yükseltecektir.

28. Şüpheye düştüğünde, -aynı onun yaptığı gibi- kalbini dinle.

29. Genç kızın üzgün olduğunda, ne zaman destek olacağını ve ne zaman geri duracağını öğrendiysen, hayatına yıllar ekleyebilmişsindir. Bunu öğrendiğinde bana da haber et!

3047868619_3760901635_z.jpg

30. Dondurma çok sıkıntıyı unutturur. En çok hangi dondurmayı sever, bunu bil.

kaynak:pixelislam

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
"12. Direksiyonu tutmasına izin ver. Babasının ona araba sürdürdüğünü hiç unutmayacaktır."
kesinlikle doğru :sirin:
dondurma olayı çok mantıklı ilerde kızım üzerinde deneyeceğim biraz mızıklasın hemen aaa bak dondurma dicem :nazo:

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.922

Bu madde fena dokundu bana:gitme:
Gecikmez hiç 5 hafta da bir gelir ama hep özenmişizdir her aksam babaları gelen ailelere:gitme:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.335

Bu madde fena dokundu bana:gitme:
Gecikmez hiç 5 hafta da bir gelir ama hep özenmişizdir her aksam babaları gelen ailelere:gitme:

ay ya cok zor olur
bazen esımle 3-4 ay ayrı kalmak zorunda kalıyoruz bana bıle cok zor gelıyo kızıma nasıl olur bılmıyorum

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar