Kuyruklu eyeliner nasıl çekilir?

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Kuyruklu eyeliner nasıl çekilir?

Kuyruklu göz makyajı yapmak istiyorsanız bu önerilere kulak verin.

eyeliner_12415506665329a7412cf7d.jpg

Son dönemde çok moda olan eyelinerın kuyruklu şekilde tercih edilmesi gözlere çekik ve belirgin bir hava katıyor.

- Öncelikle eyelinerin dağılmasını önlemek için kapatıcı yardımıyla göz kapaklarınızı pürüzsüz hale getirin. Kapatıcıyı cilt tamamen emdikten sonra eyelineri uygulamalısınız.

- Eyelinerden önce makyajın kalıcılığı için farınızı sürün. Farınızı tüm göz kapağına fırça yardımıyla sürün.

- Kalem ya da sıvı formdaki eyelinerinizi göz kapağının tam ortasına sürülerek işaretleme yapın.

- Kuyruklu göz makyajı yapmak istiyorsanız; şakaklara yakın bölüme kadar göz kapağınızın üzerine sürün.

- Kuyruk bölümünde taşırmalar olduysa; kulak temizleyici pamuğu nemlendirici kreme batırıp fazlalıkları temizleyebilirsiniz.

- sürerken elleriniz titriyorsa ya da düz bir hat çekemiyorsanız; işlemi kolaylaştırmak için kirpik diplerine aralıklarla noktalar yapın. Noktaları takip ederek çizgiyi tamamlayın.

- Kuyruklu göz makyajında; göz kapağının yukarısına doğru düzgün bir hat çekmek için cetvel, kredi kartı gibi malzemelerden faydalanabilirsiniz. Tek elinizle cetveli gözünüze tutun, diğer elinizle cetvel doğrultusunda sürün.

- sürdükten sonra bozulup dağılmaması için iyice kurumasını bekleyin. Rimelinizi kuruduktan sonra sürün.

nk83

Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.598
Güzel bilgiler canım sağol :eek: ama ben bir türlü beceremem şunu ya :eek:ys: hep kirpik dibinden siyah farla geçerim buğulu havası verdiririm :tskler:

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Dipliner kullanıyorum güzelde çekiyorum ama böyle dikkat kesilmem ve konsantre olmam gerek :eek:fff:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar