Limonlu ve portakallı iki renkli kek

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.577
attachment.php

3 yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
100 gr. eritilmiş margarin
1 limonun suyu ve kabuğu
Vanilya-kabartma tozu
2 su bardağı un
İsteğe göre 1 çorba kaşığı hindistancevizi

Kakaolu kısım :1-2 kaşık kakao (renge göre yani) hindistancevizi,portakal reçeli (taneleri) ve damla çikolata

Yapılışı
Yumurta ve şekeri iyice köpürtüp diğer malzemeleri ekleyerek karıştırın küçük bir kaseye biraz hamur alıp kakao karıştırın (az olan hamura) yağlanmış kek kalıbına bu kakao karışımı dökün üzerine hindistancevizi,portakal reçeli taneleri ve damla çikolatayı serpin beyaz hamurun hepsini üzerine döküp önceden ısıtılmış fırında 40-45 dak pişirin (fırınınıza göre pişme süresi değişebilir)

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
454009.jpg
454014.jpg

3 yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
100 gr. eritilmiş margarin
1 limonun suyu ve kabuğu
Vanilya-kabartma tozu
2 su bardağı un
İsteğe göre 1 çorba kaşığı hindistancevizi

Kakaolu kısım :1-2 kaşık kakao (renge göre yani) hindistancevizi,portakal reçeli (taneleri) ve damla çikolata

Yapılışı
Yumurta ve şekeri iyice köpürtüp diğer malzemeleri ekleyerek karıştırın küçük bir kaseye biraz hamur alıp kakao karıştırın (az olan hamura) yağlanmış kek kalıbına bu kakao karışımı dökün üzerine hindistancevizi,portakal reçeli taneleri ve damla çikolatayı serpin beyaz hamurun hepsini üzerine döküp önceden ısıtılmış fırında 40-45 dak pişirin (fırınınıza göre pişme süresi değişebilir)

454004.jpg
454006.jpg
454008.jpg

kekin bi harika canısı eline sağlık

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.778
Ellerine sağlık nk'm kek tarifi arıyordum coook tesekürler yarın yapayımda kayfemle yirim ama benim öle kalıbım yok ortası delük olanlardan var ona yapcam :sevindirikasli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar