Mozaik pasta tarifi_

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859

https://www.hanimefendi.com/kekler-pastalar/39603-mozaik-pasta-tarifi_resimli.html
her ne kadar burdakine benzemesede benim mozaiğim..
Mozaik Pasta Tarifi

Malzemeler

300 gr petibör bisküvi
1 su bardağı süt
3 yemek kaşığı kakao
5 yemek kaşığı şeker
3 yemek kaşığı margarin
1 su bardağı ceviz veya fındık

Hazırlanışı

Öncelikle bisküvileri kırıyoruz, kırarken de fazla ufalamamaya dikkat ediyoruz. Margarini bir tavada eritiyoruz. Eriyen margarini, sütü, şekeri kısacası diğer tüm malzemeleri bisküvilerin üzerine ekliyoruz. İsteğe göre ceviz yerine fındık da kullanılabilir. Daha sonra iyice karıştırıyoruz ve karışımı streç folyo arasına boşaltarak elimizle rulo şeklini veriyoruz. Servis etmeden önce dolapta 2-3 saat kadar dinlenmeye bırakıyoruz. afiyet olsun

bisküvisi az gelmiş:sinifsinif:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.577
Karamelim ister benzet ister benzetme ben havada karada ne şekilde olursa olsun mozaik pastayı mideye indiririm :cikolata: bence güzel gözüküyor ellerine sağlık...

H

Hera

Misafir
Resmi yanlış çekmişsin çekememişsin üstten çekilmez yandan çek vede oratadan dilimleyerek foto çek boncuk olmamış -rgulu Ellerine Sağlık bende bayılırım mozaik pastaya Kocamada yaparım :cikolata: oda sever lakin zararlı diye az yapıyorum Malum Katı yağ var içinde şekerinide çok fazla koyuyorum ben çünkü kocişim öyle seviyor o yüzden az yapmaya çalışıyorum

OP
maviboncuk

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
valla ilk denemem artıkın ikincide daha güzel olur iki tbak yedim herkes çok beğendi arada yaaprım kolaymışta:cikolata:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar