Nk'den Abur Cuburların Ev Yapımı Halleri : Puf Kurabiye

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.581
3458 005.jpg
attachment.php

Puf Kurabiye Tarifi başlığındaki tarifi yarı malzemeyle denedim güzel oldu fakat büyük ihtimalle 2. denemede kurabiye üzerinde biraz oynama yapmam gerekecek lezzetli ama daha bisküvi gibi olması gerektiğini düşünüyorum..

Abur Cuburların Ev Yapımı Halleri : Puf Kurabiye
resim

Bu tarifi internette görüp denemiştim yani tarifi bana ait değil. Çok sempatik oldu ama sanki üzerinde birkaç oynama yapılsa daha iyi olabilir. Mesela şanti yerine marshmallow kullanılsa eti pufa daha çok benzeyebilir ama marshmallow da ne derece sağlıklı o da tartışılır tabii.

Kurabiyesi için
Yarım paket margarin
Yarım su bardağından 1 parmak fazla pudra şekeri
1 paket vanilya
Aldığı kadar un
1 yemek kaşığı sıvıyağ

Kreması için
1 paket toz krem şanti
Yarım su bardağı soğuk süt

Üzeri için
Renkli pasta süsleri

Hazırlanışı
Kurabiye malzemelerini derin bir kaba alın ve iyice yoğurup 15 dakika bekletin. Hamuru orta incelikte açıp çay bardağının ağzıyla ya da şekilli kurabiye kalıpları ile keserek yuvarlak şekiller çıkarın. Ben resimde görüldüğü üzere tırtıklı yuvarlak kurabiye kalıbı kullandım.

Kurabiyeleri yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizip 170 derece fırında kızartmadan pembeleşene kadar pişirin.

Pişen kurabiyeleri fırından çıkarıp ılınması için bekletin. Kremasını hazırlamak için krem şanti ve sütü mikserle çırpın. Kurabiyelerin üzerine kaşıkla krem şanti koyup renkli pasta süslerine batırın.Tüm kurabiyeler bitene kadar işlemi tekrarlayın.

3458 011.jpg

Son düzenleme:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
altta ki bisküvi hamuruna ne eklense daha iyi olabilir acaba?
amonyaklı bisküvi hamuru daha mı iyi olur acaba

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.581
Valla bilemedim :acep: annem beğendi ama ben pufun gerçeğini çok yediğim için kıyaslama yaptım tabi beklentimin biraz altında kaldı...

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
evt pufun altındaki büsküvi farklı normal kurabiye hamurundan

amonyak daha bisküvimsi bir tad vereceği için akılma geldi
tabi yine denemeden olmaz
ben denemem söyleyim:cokkomik:

altı kakolu kekli olan varya ondan yapmıştım...
hevesimi almışım sanırım:nk:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.581
Evet denemeler yapmalı yaptıkça eklerim artık buraya :nk:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.581
Sağol periliçem teşekkürler ederim

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
aaa bunudami yaptin vallaha helal olsun dogumgünleri icin süper olur ellerine saglik:nk:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.581
Sağol canım siteye alıntı tarifini eklemiştim merak ettik hadi dedim deneyeyim bari :nk: ama bu tarifin peşini bırakmam gerçeğe yakınını da yapıcam kararlıyım:vecihi:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.502
ay ben bayıldım bunlara ya.Sanki paketinden çıkarıp tabağa dizip resmini çekmişsin gibi görünüyor :acep:

Doğru söyle senmi yaptın bunları :deli: eğer sen yaptıysan bir tabak dolusu istiyorum :zopa:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.581
ay ben bayıldım bunlara ya.Sanki paketinden çıkarıp tabağa dizip resmini çekmişsin gibi görünüyor :acep:

Doğru söyle senmi yaptın bunları :deli: eğer sen yaptıysan bir tabak dolusu istiyorum :zopa:

Bilsem yapım aşamalarınıda çekerdim :1:sağol canım dene bence çok kolay oluyor hindistancevizine de bulanır bu ben unutmuşum yaparken şimdi geldi aklıma...

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.502
Bilsem yapım aşamalarınıda çekerdim :1:sağol canım dene bence çok kolay oluyor hindistancevizine de bulanır bu ben unutmuşum yaparken şimdi geldi aklıma...

birdahaki yapışında çek :hihh: çünkü ben inanmadım senin yaptığına :hihi:

tekrardan ellerine sağlık.harika görünüyor.hindistan cevizli çeşidini unutmuşsun gerçekten.birdahakine onuda eklersin :teselli:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.581
Sağol canım çikolata kaplı olan ve hindistancevizli olanı nasıl unuttum ya ben asıl onları severim bir dahakine de onları yaparım artık...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar