Suya dayanıklı makyaj

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Yaz demek güneş demek; ama aynı zamanda nem, ter ve su demek… Yazın makyaj demek ise suya dayanıklı, yani waterproof makyaj demek…

su_gecirmez_makyaj_glr.jpg

İşte suya karşı gelen makyaj ürünleri!

Kirpikler...

su_gecirmez_rimel_glr.jpg

Nemden, terden veya girip çıktığımız sudan dolayı akmaya maruz kalan rimellerimizin yerini waterproof, yani suya dayanıklı maskaralar alıyor. Kirpiklerin dolgun görünümünü korurken, bunun yanı sıra suya karşı dayanan maskaralar arasında Bobbi Brown No Smudge Mascara, Avon Super Full Ekstra Dolgun Görünüm Veren Suya Dayanıklı Maskara, Maybelline Volum Express Waterproof, üç rengi bulunan Nivea Extreme Resist Maskara ve takma kirpik etkili Max Factor False Lash Effect var…

Kirpikler...

clarins_maskara_glr.jpg

Clarins’in Fix’ Mascara ürünü ise rimelin üzerine sürülen kirpik ‘su geçirmezi’ şeklinde. Saydam, esnek ve parlak olan bu ürünü maskaranızın üzerine sürdüğünüzde rimelinizi suyun yan etkilerinden koruyor.

Göz kalemi...

lancome_kalem_glr.jpg

Göz makyajımızın diğer tamamlayıcılarının da suya dayanıklıları bulunuyor. Örneğin Lancome’un Le Crayon Kohl Waterproof göz kalemi kremsi yapısıyla suya dayanıklı özelliğe sahip.

Göz farları...

su_gecirmez_far_glr.jpg

MAC’in farklı renkleri bulunan Fluidliner’ı da göz makyajınızın gün boyu canlılığını korumasını sağlıyor.

Fondöten...

loreal_fondoten_glr.jpg

L’Oreal Paris’in Glam Bronze kompakt fondöteni yaz için ideal makyaj ürünleri arasında. Çünkü hem suya dayanıklı, hem de SPF 20 güneş korumasına sahip. Suya girip çıksanız bile cildiniz pürüzsüz olsun istiyorsanız bu fondötenden hemen edinin!

Allık...

clinique_allik_glr.jpg

Suya ve bulaşmaya dayanıklı allık Clinique Blushwear’den yazın mutlaka edinin. Hem kullanımı pratik, hem taşıması kolay bu stick allığın, krem yapısı sayesinde sürümü de çok basit.

Makyaj temizleme...

the_body_shop_makyaj_glr.jpg

Bu kadar suya dayanıklı makyajı gece yatarken nasıl çıkaracağız peki diye sorarsanız, bunun da çözümü var. The Body Shop’ın Camomile Suya Dayanıklı Göz Makyajı Temizleyicisi waterproof makyajı çıkarmak için özel olarak tasarlanmış. Ayrıca göz çevresini yatıştırıyor ve yumuşaklık kazandırıyor.

Saçlar...

kerastase_jole_glr.jpg

Son olarak sıra saçlarda! Gün boyunca her sudan çıkışınızda saçlarınızı yeniden şekillendirmek için her seferinde ürün kullanmaktan sıkıldıysanız Kerastase’ın yeni Soleil serisinden suya dayanıklı ıslak jöleyi kullanabilirsiniz.

Alıntıdır!

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben waterproof rimel kullanıyorum canım. Şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Çıkarıcım da hemen çıkarıyor. :eek:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.322
Ben hic kullanmadim, zor cikiyor felan demislerdi. Belkide kullandigin rimelden kaynaklaniyor olabilir. -ayse

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Anladım bidenem; ama benim hiç dökülmedi kirpiklerim, onun için didim

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki