Tiramisu (pandispanyali)

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.335
Tiramisu (pandispanyali)
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s480x480/417766_10200509859616225_1479282268_n.jpg

Pandispanyasi icin:
4 adet yumurta
4 fincan un
4 fincan toz seker
1 fincan nisasta
2 yemek kasigi siviyag
3 yemek kasigi kaynar su
kabartma tozu vanilin

pandispanyayi islatmak icin :
3 yemek kasigi nescafe
2 yemek kasigi seker
scak su

kremasi:
1 litre sut
1 su bardagi seker
1 su bardagi un
vanilin
200 gr'lik labne peyniri

yapilisi:
yumurtalarin sarisini beyazindan ayirip seker ve vanilinle beyazlarini mikserle cirpin, seker eriyince sarilarini sivi yagi vanilin ve nisatayi ilave edip tekrar cirpin. sonrasinda unu kabartma tozunu ve kaynar suyu ilave edip bu sefer tahta bir kasikla karistirip yagli borcam veya kelepceli kaliba dokerek 150 dercellik firinda pisirin

kekiniz soguduktan sonra ikiye boldugunuz kekin alt tabanina, hazirlamis oldugunuz nescafeyi ilik bir sekilde once bir kismini muhallebiden sonra kekin ust kismina yedirin

kremayi labne peyniri haric orta ateste muhallebi kivamina gelinceye kadar pisirin ocaktan indirdikten sonra labne peynirini muhallebiye ilave edin

hazirlamis oldugunuz kremayi kekin ortasina ve ust kismina yedirdikten sonra 2 saat dolapta bekletin servis ederken uzerine kakao serpin
Afiyet olsun...

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
eline sağlık aslıcım ,evde yapılan pandispanya daha yumuşak oluyor hazır pasta tabanı daha sert,tiramisu nefis görünüyor:)

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.335
Ellerine kollarına sağlık Aslım aldım tarifini :ask:
senin ellerinden daha muazzam bir lezzet cikar eminim canim deneyince yorumlarini bekliyorum canim
eline sağlık aslıcım ,evde yapılan pandispanya daha yumuşak oluyor hazır pasta tabanı daha sert,tiramisu nefis görünüyor:)

evet ferah ablacim ben evde yapilanlari daha cook seviyorum hem de kendi yaptigi insanin daha cok icine siniyor su gida sektorundeki son skandallardan sonra insanin hazir hicbirsey alasi gelmiyor :bayil:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.335
bende cok seviyorum sadiye ablacim bu pasta yuzunden verdigim kilolari geri alacam diye korkuyorum :mangal:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.335
Şekerparem canım benim pasta arkadasım vermem mı hiç veririm tabi
Leoniem sanada var param kuzum sen yeterki iste

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.335
en sevdiğim pastalardan hazır ev yapımı farketmez yumurta kokmasın yeter:bayil:nefis görünüyor şu saatte koca bir dilim yiyebilirdim aslıcım:sinifsinif:

canım benım begenmene sevındım
bende cok sevıyorum carsamba aksamı mısafırlerım var baska bır tatlı yapım dıyorum ama tıramısudan baska bırsey gelmıyo aklıma:hihi:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar