Islak Kekim.

Seda28

Daimi Üye
Tepki
5.472
Bugün yeni yaptım

Ekli dosyalar

• 20240503_173528.jpg
    20240503_173528.jpg
    802,6 KB · Görüntüleme: 29
OP
Seda28

Seda28

Daimi Üye
Tepki
5.472
Malzemeler
3 yumurta,
1.5 su bardağı süt,
1.5 su bardağı şeker ,
1 su bardağı sıvı yağ,
2.5 yemek kaşığı kakao,
1 paket kabartma tozu,
1 paket vanilya ,
2 su bardağı un .

*kek pistikten sonra üstüne sos icin kek hamurunu yaparken 1 bardak kakaolu karisimdan alalim.
Daha sonra uygun bi tencerede 1.5 su bardagi süt ekleyip sosunu yapalım.

Yapılışı; malzemeleri sırayla cirpalim. Sonra borcamı yağlayıp kek harcini dokelim.
150 derece firinda pisirelim.

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.581
Teşekkürler uğraştırdım sizi de :papatya: Şimdi doğru mu anladım acaba yumurta şeker yağ vanilya ve kakaoyu karıştırıyorum 1 bardak sos için ayırıyorum (Süt girmiyor mu içine) sonra kek olacak hamura un ve kabartma tozunu ekliyorum 150 derece pişiriyorum. Sos için ayırdığıma da 1.5 su bardağı süt ekleyip pişiriyorum kek pişince uygun bir sıcaklıkta üzerine döküyorum. Ben de bir tarif var da o sos hiç pişmeden üzerine dökülüyor ben de yumurtayı çiğ yemek istemediğim için kek çok güzel olsa da yapamıyorum bunda pişiyorsa bu şekilde deneyeceğim

OP
Seda28

Seda28

Daimi Üye
Tepki
5.472
Teşekkürler uğraştırdım sizi de :papatya: Şimdi doğru mu anladım acaba yumurta şeker yağ vanilya ve kakaoyu karıştırıyorum 1 bardak sos için ayırıyorum (Süt girmiyor mu içine) sonra kek olacak hamura un ve kabartma tozunu ekliyorum 150 derece pişiriyorum. Sos için ayırdığıma da 1.5 su bardağı süt ekleyip pişiriyorum kek pişince uygun bir sıcaklıkta üzerine döküyorum. Ben de bir tarif var da o sos hiç pişmeden üzerine dökülüyor ben de yumurtayı çiğ yemek istemediğim için kek çok güzel olsa da yapamıyorum bunda pişiyorsa bu şekilde deneyeceğim
Rica ederim.

Ustunun sosu icin o karisimin icinde sut oluyor zaten kek hamurundan alip bi bardaga koyacaz. ( hamura un koymadan ) bende ki tarifte sos pisiyor .o sosu tencereye koyup birde 1 su bardagi sut ilave edip karistirip kaynatcaz.

Elif_Eylul

Cikilataaaaa yemeden ne olurki bizden
Tepki
126.106
Ben bu keki böyle yapmam
3yumurta
1bardak şeker
1bardak yoğurt
Vanilya
Kakao 1kaşık unla cırparım,koca bardak bu sostan ayıririm
Sonra kabartma tozu ve ununu katıp karıştırır borcama dökerim,pişince keser kurdanla delikler acarim,sıcaklamaya sosu dökerim üstüne browni gibi olur

Bitterçikilata

Çikiletaaaaaaa……..Hayat ne garip…
Tepki
80.125
Ben bu keki böyle yapmam
3yumurta
1bardak şeker
1bardak yoğurt
Vanilya
Kakao 1kaşık unla cırparım,koca bardak bu sostan ayıririm
Sonra kabartma tozu ve ununu katıp karıştırır borcama dökerim,pişince keser kurdanla delikler acarim,sıcaklamaya sosu dökerim üstüne browni gibi olur
Sedanın sosu extra sütle pişiyormış bi nevi hazır sos gibi pişiriliyor
İşte çiğ yumurta yemek istemeyen onu deneyebilir
Bn direk hazır çiko sos alıyorummhaha

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar