Kaynana yüzünden evlilik biter mi?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ortada hiçbişey yokken ablamm kaynana yüzünden eşi tarafından terk edildi ve 2 aylık hamileydi :S kız şimdi 2yaşını geçtii ve ayda bi iki defa felan babasını görüor ama kadın halen oğlunu evlendirme derdinde boşwer kızını yeniden evlenirsin ondan çocuk yapar onu seversin dior bu nasıl bi insan yaa . ablam işten ayrıldıktan sonra kaynana problem çıkarmaya basladı neymiş efendim bi çalışıosun die seni gelin olarak aldık nie işten çıkıon . . varmı böle bi mantık arkadaşlar bazı kaynanalar haddini çok aşıolar gercekten ve ablam o kadar hakaret etmesineragmen sustu sustu sonucundada zaten baktı ablam sessiz ayırdı oglunu asla kaynana milletine güven olmas bu yuzden insan evlilikten soguyor

Ablacığının durumuna çok üzüldüm inan.
Eğer benim eşimde anneci olup,annesinin hayal aleminde onunla birlikte olsaydı bende karnım burnumda babasından uzak bir çocuk dünyaya getirecek, ''dul''kalıcaktım.
Yani ablacığını çok iyi anlayabiliyorum birtanem.

Tepki
59
teşekkür ederim . ama önemli olan evlilik bitmesinden ziyade insanın durup bi neden bitirdim be bu evliligi annem bacım sanki bir ömürmü yanımda olacaklar die düşünüp aklını basına alması önemli benceee

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
Gelinim olur musun?programından sonra
Kötü kaynanam olur musun? programı yapılsa sanırım ilk Hülyam başvuruda bulunacak:1:
Yazan:gece gece canına susamış kayınvalidezede

böyle bir yarışma olmazda acaba kötü kaynansı olan birisine gönüllü yardım mı yapsam diyorum:tskler:

gidip kayınvalideme hesp sorasım geldi niyee niyee diye
niye böylesin sen diye

abartmaya başladığımın farkındayım derhal faydalı bir uğraş bulmam lazım:kahve:

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Her ne kadar sorunlar yaşanmıyorda denilse her kadında eminim evladını kıskanma istem dışı oluyor.Yani kaynanalar oğullarının her zaman yanında olmasını ve onun söylediklerinin dısarısına çıkmamasını ister erkekte evlenince şu var ki istisnalar hariç karısının sözünden çıkmaz..Bu bir gerçek kaynana sorunu türk toplumunda çok yaygın bir durum..Sanırım bunun çözümü karşılıklı anlayışla çözümlenir.

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.922
Kişi de insan sevgisi varsa gelinmiş kaynanaymış aslında çok farketmiyor.
Ne yazık kı ben kaynana faktörüne yenik düşmemek için en kesin çözümü görüşmemek olarak buldum.Görüşmüyorum huzurluyum.Benim dişimda görüşmeyi ayıp olur el alem ne der diye kesmeyen diğer üç eltim şimdi kendi ailelerinin himayesindeler.

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Ne yazık kı ben kaynana faktörüne yenik düşmemek için en kesin çözümü görüşmemek olarak buldum.Görüşmüyorum huzurluyum.Benim dişimda görüşmeyi ayıp olur el alem ne der diye kesmeyen diğer üç eltim şimdi kendi ailelerinin himayesindeler.

Haddim olmayarak soruyorum hiç bir sorun olmadığı halde mi görüşmüyorsunuz acaba

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630

yani diğer üç eltin boşandımı?
eger sorunlar varsa görüşmemek en iyisi

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.922
Haddim olmayarak soruyorum hiç bir sorun olmadığı halde mi görüşmüyorsunuz acaba
Hiç bir sorun olmasa başıma taç yapardım onu.Nitekim uzun zaman benı tanıyınca severler dıye de cok zaman verdim.Ama her seferinde farklı sebeplerle cıkan saçma sapan sorunlar artık bezdırdı.Son damla da dıgerlerini nasıl boşattım sıra sende cumlesı oldu.Simdi biz kızım eşim ve ben gayet huzurluyuz...
yani diğer üç eltin boşandımı?
eger sorunlar varsa görüşmemek en iyisi

Evet hepsi de boşandı ne yazık kı..

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Hiç bir sorun olmasa başıma taç yapardım onu.Nitekim uzun zaman benı tanıyınca severler dıye de cok zaman verdim.Ama her seferinde farklı sebeplerle cıkan saçma sapan sorunlar artık bezdırdı.Son damla da dıgerlerini nasıl boşattım sıra sende cumlesı oldu.Simdi biz kızım eşim ve ben gayet huzurluyuz...

dediğim gibi keşke kaynanalar da gelinlerini kızları gibi görseler,kendilerine rakip görmeseler herşey dahada güzel olacak,bir de şu var herşey eşte bitiyor diye düşünüyorum kaynanaya o fırsatı verende eş değilmi sencede?

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Umarım her zaman mutlu olursun ailene sahip çıkman çok güzel

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.335
kedijik en guzelini yapmissin canim onemli olan elalemin ne diyecegi degil insanin kendi huzuru ve aile huzuru
huzuru kaciran ne varsa hayatindan cikaricaksin en guzeli bu
tabi esler de buyuk bir rol oynuyor bu noktada o izni aileye vermemeleri gerekiyor

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
Keşke kayınvalideler geçmişte kendilerininde gelin oldukları günleri unutmasalar
tıpkı gelinlerinde ilerde kendilerinin de kayınvalide olacaklarını unutmamaları gibi
ama ne yazık ki bu geçişler unutulduğu için cızırtılar başlıyor .
aslında konu hakkında kitap yazılacak cinsten ama şimdilik bu kadarla kalsın .

Umarım kalır :)

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Bence şimdi kaynanalar gelinlerinden korkuyor.
Tabi oğlunun tavrına da bağlı...
Bizim binada bir kadın var. Gelinini oglunu kocasını parmagında oynatıyor. Resmen köpeği yapmış: gel deyince gel git deyince git yap deyince yap.bu sekil...
Kimisi bu ablaya kızıyor ama ben gizli bir hayranlık besliyorum
Kolay değil yani bu hükümranlığı kurmak.

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.922
dediğim gibi keşke kaynanalar da gelinlerini kızları gibi görseler,kendilerine rakip görmeseler herşey dahada güzel olacak,bir de şu var herşey eşte bitiyor diye düşünüyorum kaynanaya o fırsatı verende eş değilmi sencede?

Evet kesinlikle eş. Şükür. Benim eşim hep olanlara tarafsız bakmayı başardı. Adil olan da haklıyı idrak eder.
Ama keske bende onlarla görüşüyor olsaydım normal ınsanlar gibi. Ama olmuyorsa da zorlayamam.
Şimdi tak sepetı koluna modundayız :selam:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar