Sanırım kaynanamla oturucam ilk 2 yıl, ne diyorsunuz?

duyguuuu

Daimi Üye
Tepki
489
Kafam o kadar çok bölündü ki anlatamam size, verdiğiniz cevap ve önerilerden dolayı tek tek teşekkür ederim. Şu an görünüşe bakılırsa eş adayım çok makul benim kabul edebileceğim ban a da mantıklı gelen cevaplar veriyor. Yani şöyle sen nasıl rahat edersen öyle yapalım, istersen ayrı eve çıkalım istersen annemle oturup kendi evimizi alıp öyle çıkalım. Düşündüğüm zaman kayın validemle oturup rahat rahat Allahın izniyle bana ait bi eve çıkmam mantıklı geliyor. Ama şu an o askerde gelmesine 2 ayı var işe girmesi ve bu konuların onun anne babası benim anne babam, o ve ben dahil hepimizin enine boyuna konuşmamız lazım. Zaman geçsin askerim bi sağ salim gelsin Rabbim hayırlısı neyse onu versin. Ben ayrı eve çıkıp zar zor 2 kuruşla geçinip pürüz yaşadıktan sonra benim dediğim olmuş ne fayda diye düşünüyorum. Tekrar bilgilendiricem inşallah hepinizi saolun canlarım

canım bende asker yolu bekledim. Öncelikle Rabbim kavuştursun inşallah. Gelince de evlendik. Eşim ve ben şimdiye kadar bekarken kira yüzü görmemiştik. evlendik kiradayız. ama hiç sorun etmedik. kalbimiz o kadar aşkla dolu ki (maşaallah) herşey yoluna girer Rabbim yeterki sağlık versin çalışır alınır. o yüzden çok dert etme ev işini. :)

hakkınızda hayırlı olsun

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
Duyguuuuu ablacım siz tecrübeli birine benziyosunuz özelden bana mesaj atarmısın konuşalım biraz :)

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
Ben açıkçası ille evim olsun kirada oturmam şu eşyam şöyle yeni böyle özellikli olsun düşüncesinde bi insan değilim. Benim için önemli olan tek şey Allah rızasına uygun eşli çocuklu kalbi selim bi hayat yaşamak. Dünya malı gözümde yok ama mutluluk huzur daha yeni fertler için bizden heçmeli. O yüzden bu korkularım yoksa ben kaynanamlada oturmayı kra da da durmayı sıkıntı etmem. İnşallah hayırlısı olur :)

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
ablacım sana mesaj atamıyorum sanırım arkadaş olmadığımız için ben sana arkadaşlık isteği gönderdim kabul edersen mesaj atabilirim :)

yasminnn

Yeni Üye
Tepki
15
canım ben yeni üyeyim bende fikrimi paylaşmak istedim 16 aylık evli ve kayınvalideyle oturmaya karsıyım cünkü rahat olamıyosun evinde anlaşmak cok önemli ben anlasamadım o yüzden cok zor gecti üç ay bence oturma derim...

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
karışmak akıl bulandırmak gibi olmasın benim yorumum
seninkiyle :) konuş başta evini ayrı istediğini söyle
en başta karışmam etmem şukadar ay şurdayım bukadar burdayımla beraberken birikim yaparsınızla olmuyor bu işler ben 7-8 ay birlik oturdum hoş yine ayrı sayılmam ya neyse alt katımızda oturuyorlar kayınvalidemler
zor oluyor kendimden örnek vereyim en basiti uzanmak isteyecen odana çekilsen nereye kayboldun soracaklar sonra geleni gideni akrabası çoksa bizimkiler gibi herkesi memnun etmek zorunda kalacan ki yapmasan sana surat edecekler kendi akrabandan yada arkadaşlarından gelenin olsa onlar rahat etmeyecek bunlar en basit örneklerini verdim ev evin üstüne olmuyor boşuna demiyorlar
yazsam daha neler varda neyse :hihh:

eş adayın aklı başındaysa birikimi nerde olsa yaparsın bukadar ev araba alan birlikmi oturmuş biriktirmiş :acep:

karar senin tabi yazılanlarla aklın karışmasın yinede -ciko

Kaman

Yeni Üye
Tepki
2
Canim,tabii ki ayri yasamaq guzeldir.rahat olacaqsan,ama basara bilecekmisiniz?bir onu da dusunun.menim oglumun 16 yashi var.men inshallah ayri ev alacam ona.Ayri olanda mehribanliq da olur.Amma nece olsa da kayinvaldenin hormetini saxla

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
Karar verdik benimkiyle zaten ufak bi eve çıkıcaz kiraya birlikte oturmak benim için de büyük sıkıtı kapalıyım ben babasının yanında hayatta rahat edemem oturup kalkamam bide benim ağzım evde hiç boş durmaz gelip gidip yemek isterim, ne biliyim yeni evlisin eşiyle özel vakit geçirmek ister insan ve daha fazlası :findikim:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
İki senede ev parası birikiyorsa iki sene nişanlı kal yaşın küçük.
Her anne hep evlatları yanında olsun ister birlikte oturulsun ister gelgelim bazı şeyler varki yaşanmadan anlaşılmaz onun için tedbiri elden bırakmamak lazım.
İnce hesaplar yapayım derken büyük hesapları kaçırmayın derim.

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.922
İlk olarak benimki sıfatı çok kulağa hoş gelmiyor.Erkek arkadaşın ya da nişanlın olarak bahsedersen ona verdiğin değeri daha da net ifade edersin.
Mantık olarak bakılırsa evet kayınvalide ile oturup para biriktirmek kulağa uygun geliyor.
Ama şöyle de bir gerçek var ki o 2 yıl içinde kaybedebilme olasılığı yüksek olan karşılıklı sevgi eksilirse biriken paranın anlam ifade etmediği.
Ayrıca aynı evi paylaşacaksanız evin giderlerini de paylaşmak durumundasınız.Sonuçta ortak yaşam kurallarından biridir bu.
O zaman da akla şu gelir ''veremeyeceğiniz bır kira mı?''.
Her ne kadar geçmişte büyüklerimiz gelin kayınvalide olarak hep birlikte yaşamışlarsa da günümüzde her insan kendi yaşam alanında hayatını idame ettirmek ister.
Umarım alınan karar sizin için hayırlı olan olur..

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
İlk olarak benimki sıfatı çok kulağa hoş gelmiyor.Erkek arkadaşın ya da nişanlın olarak bahsedersen ona verdiğin değeri daha da net ifade edersin.

Henüz tanışma fırsatımız olmadı sizinle ama tebrik ediyorum ...
ilk sayfaya bakıpta yorumu okuduğumda benimde dikkatimi çekmiş ve aslında yazacak çok şey var ama neyse diye yorum yazmak istememiştim ...Umarım tavsiyelerinizi dikkate alır ve umarım yalnışını yazdığımız için bize gücenmez

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
benimki dememle nişanlım yada erkek arkadaşım arsında bir fark göremiyorum ben. Tavasiyeler için teşekkür ederim. :findikim:

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
Tabi ki de gücenmem. Öyle şey mi olur, fikirlere uyup uymamak kişinin düşünce yapısıdır. Ama saygı herkes için kati bir kuraldır. Ben benimki demenin hiçbir mahzuru olduğunu düşünmüyorum. Nişanlım diyen insanlar en şiddetli tartışmalarda birbirlerine ağza alınmicak hakaretlerde bulunurken.

Yanlışı bilmeli ki insan doğruyu görebilsin. Vesselam :gulegule:

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
Çok doğrusun katılıyorum. Mesajı yazdıktan sonra baya bi konuşuldu bu konu ve ben karar verdim ayrı çıkmaya inşallah Rabbim yardım eder muvaffak oluruz. :tskler:

Tepki
16
Gõrücü usulü olunca sevmeden mi evleniliyor?

İster tanisarak ister tanistirilarak-yani gorucu usulu-....kimse kimseyle sevmeden evlenmez omur gecirmez.

Konunuza gelecek olursak kayinvalide ile ayni evde yasamaya karsiyim.
Davulun sesi uzaktan hos gelir.simdi akliniza yatiyor olabilir.yazin gider kisin gelir hem sizde para biriktirirsiniz oyle mi,.?
Bu masallarin ornegini cok gordum cevremde.
Sonuc ne biliyor musun?
Sorumlulik duygusunu alamadigi icin ayri eve cikmaya cesareti ve istegi olmayan bir es,
Yaninizda durmaya alismis ve aksini dusunmenizi bile istemeyen bir kayinvalide,
Mahremiyeti minimuma inmis bir evlilik,
Ve 2 kadin 1 erkek.....yani paylasamama.

Belki cok karamsarca ama gercek bu ne yazikki.
Ben kayinvalidemle cok iyi anlasmama ragmen ayni cati altinda 3 gunden fazla kalinca catismalar basliyor.bu herkeste boyledir.
Ustelik yasin cok kucuk henuz karakter olusumun tamamlanmadi ve kendinde kotu yonlerini biliyorsun.
Boyle bir evredeyken sana sadece esin karismali, esin yonlendirmeli evleneceksen eger,
Baskasi degil.

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
Hanımlar uzun zamandır giremiyorum, işten güçten. Hayırlı ramazanler bu arada mayıs ayında ben nokta koydum haberiniz olsun için o zamandan beri nasıl rahat anlatamam :) Rabbim herkesin gönlüne göre versin. :sevindirikasli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar