Misafirliğe gittiğinizde ev sahibinin hangi haraketi sizi rahatsız eder?

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
ben gittiğim her yerde güler yüz ararım bu sadece misfirliğe gittiğim yerde değil bi mağazaya gittiğimdede aynı şey gecerli suratı asık olursa kesinlikle çok rahatsız olurum ve çok kalmam :zonk::zonk:

gülsemin

Daimi Üye
Tepki
1.282
Sanırım ortaokula gidiyordum. İlk defa kek yaptım ve dayımın eşine götürdüm. Ailede en büyüklerdendir o yüzden büyük yenge deriz. O zaman haber verme bu kadar yaygın değil. Bir de aile büyüğü olunca zaten ziyaretçisi çok olur. Haber vermeden gittik. Keki de ilk yapmanın verdiği bir heyecanla kapıyı açar açmaz yenge sana kek yaptım bak ben yaptım diye girdim içeri. Bana soğuk bir hoşgeldin aferin deyip keki elimden aldı. İçeri girdik ama çok kırıldım. Garipsedim. Meğer kızının müstakbel sözlüsü (henüz söz olmamıştı) yemeğe gelmiş biz de gelince morali bozulmuş. Azcık zaman geçince normale döndü yengem ama ben hala kırgınım. :uzgun: Sanırım misafir misafiri istemez ev sahibi hiç birini istemez buna benzer bişi :iyyyy:

meltemim

Daimi Üye
Tepki
295
bende genelde gittiğim misafirlikler idare eder ama en çok sevnediğim durum çok insan ve ve çok çocuk oturmadan bişey anlamam başıma ağrı girer birde babamın eşi ne zaman gitsek yemeği bile girip kendimiz yaparız sonrada çay bulaşık uzak olunca yatılı oluyor mecbur sabah kalkıp kahvaltıyı biz hazrlar ablamla onları kaldırırız evi bi güzel toplar çabucak kaçarız geçen kurban bayramı gittik evde yok be kadın bayram günü evlatlar nerde toplanır baba evinde dimi ama yok ziyarete gitmiş girdim mutfağa yol yorgunu yaptım bi sürü yemek ablamın bebeği var durmuyor acıktı hemen bi çorba içirdi ablam ona benim yaptığımdan kurdum sofrayı hatun geldi oturduk yedik tatlı almıştık çay demledim hemen içtik vakit yok kaçtık sırf bu kadın yüzünden geçen yaz babamı ziyarete gitmiyorum soğuk buz yapmacık off

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
Sanırım ortaokula gidiyordum. İlk defa kek yaptım ve dayımın eşine götürdüm. Ailede en büyüklerdendir o yüzden büyük yenge deriz. O zaman haber verme bu kadar yaygın değil. Bir de aile büyüğü olunca zaten ziyaretçisi çok olur. Haber vermeden gittik. Keki de ilk yapmanın verdiği bir heyecanla kapıyı açar açmaz yenge sana kek yaptım bak ben yaptım diye girdim içeri. Bana soğuk bir hoşgeldin aferin deyip keki elimden aldı. İçeri girdik ama çok kırıldım. Garipsedim. Meğer kızının müstakbel sözlüsü (henüz söz olmamıştı) yemeğe gelmiş biz de gelince morali bozulmuş. Azcık zaman geçince normale döndü yengem ama ben hala kırgınım. :uzgun: Sanırım misafir misafiri istemez ev sahibi hiç birini istemez buna benzer bişi :iyyyy:

anlatmak istediğim tam olarak bu güler yüz çok önemli ve ben ölsem unutmam işte böyle şeyleri :sinifsinif:

gülsemin

Daimi Üye
Tepki
1.282
anlatmak istediğim tam olarak bu güler yüz çok önemli ve ben ölsem unutmam işte böyle şeyleri :sinifsinif:

Ben de unutamıyorum maalesef. Çok da güzel birşey değil bu. Sırf böyle bir olaydan babamın bir akrabasıyla yüzyüze gelmiyorum hiç. Yine ortaokul zamanlarımda babamın köyüne gitmiştik. Bu akrabada kalmıştık. Bahçesindeki bir çiçeği çok beğenmiş çocukça bana versene demiştim. Çok değerli bir çiçek olduğunu yılda bir çiçek açtığını veremeyeceğini söylemişti. Ertesi gün kendi oğlu tahtayı kılıç gibi sallarken çiçeğe çarptı ve kırıldı çiçek. Ben de alıp suya koydum. Günah keçisi oldum kimse bana inanmadı. Çocuk suçunu kabul etmedi. Hala her fırsatta anneme derim sen de kızmıştın bana diye. O akrabanın olduğu yere gitmem, bize gelirse evde bulunmam. Kin güzel birşey değil biliyorum ama yüzyüze gelsek ben huzursuz oluyorum. En iyisi hiç görüşmemek..

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
zaten herkesin evine gitmem samimi olan arkadaşlarımla gidip gelirim..
laf sokması,tanımadığım insanlarıda davet etmesi,güler yüzlü olmaması,bir de benimle sohbet etmemesi beni takmaması...
bunları yaparsa sinir olurum bir dahada gitmem..

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
Ben de unutamıyorum maalesef. Çok da güzel birşey değil bu. Sırf böyle bir olaydan babamın bir akrabasıyla yüzyüze gelmiyorum hiç. Yine ortaokul zamanlarımda babamın köyüne gitmiştik. Bu akrabada kalmıştık. Bahçesindeki bir çiçeği çok beğenmiş çocukça bana versene demiştim. Çok değerli bir çiçek olduğunu yılda bir çiçek açtığını veremeyeceğini söylemişti. Ertesi gün kendi oğlu tahtayı kılıç gibi sallarken çiçeğe çarptı ve kırıldı çiçek. Ben de alıp suya koydum. Günah keçisi oldum kimse bana inanmadı. Çocuk suçunu kabul etmedi. Hala her fırsatta anneme derim sen de kızmıştın bana diye. O akrabanın olduğu yere gitmem, bize gelirse evde bulunmam. Kin güzel birşey değil biliyorum ama yüzyüze gelsek ben huzursuz oluyorum. En iyisi hiç görüşmemek..
bazen büyükler çocuklara bir yetişkin gibi yaklaşıp kırıp üzebiliyorlar.
o masumiyeti tamamıyla anlamayan insanlar.
bende küçükken komşumuzun kızı hadi ablama gidelim demişti tamam dedim
tabi komşumuzun kızı benden büyük ablasından bişi almak için gittik ablası evli
neyse gittik ben kapıda bekliyorum kız girdi içeri gelmek blmiyor ben ordan duyuyorum sen bu kızı niye getirdin diyor neyse soğuk nevale ablası sen git dedi
komşunun kızıda hiç umursamadı gel sende otur demedi.bende eve geldim
bende ogün bugündür o kadını sevmem hatta nefret ederim.
işte kin değil ama küçük dünyamın ne kadar geniş olduğunun farkında değildi ozaman büyüğüm.

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
ne zaman dörümcemlere gitsem kızlar mutfaktan gelemiyo benide yanına çağırmıyo öyle garip bi insan işte eşim olmasa hiç gitmemde bide çocuklarınada kendisinede anasınada babasınada ayrı gıcık oluyorum

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Titizligi tutarsa, cok rahatsiz olurum.

Eltim hep öyle yapiyor, ne zaman gitsek ya kendisi ya esi mutlaka ya yerleri süpürürler veya mutlaka yapicak baska is bulurlar.:mad: buda benim gözümde misafire büyük bir saygisizlik! Insan biraz sohbet eder! Misafirinle ilgilenir. Hem sanki biz geldik diye evi kirlenmis gibi hissetdiriyor insana kendini! Ve her firsat da da, biz cok cok titiziz derler!Sanki ben degilmisim gibi! sen benim gibi günün oniki saati ise kostur da ben senin titizligini göreyim!!!

gülsemin

Daimi Üye
Tepki
1.282
bazen büyükler çocuklara bir yetişkin gibi yaklaşıp kırıp üzebiliyorlar.
o masumiyeti tamamıyla anlamayan insanlar.
bende küçükken komşumuzun kızı hadi ablama gidelim demişti tamam dedim
tabi komşumuzun kızı benden büyük ablasından bişi almak için gittik ablası evli
neyse gittik ben kapıda bekliyorum kız girdi içeri gelmek blmiyor ben ordan duyuyorum sen bu kızı niye getirdin diyor neyse soğuk nevale ablası sen git dedi
komşunun kızıda hiç umursamadı gel sende otur demedi.bende eve geldim
bende ogün bugündür o kadını sevmem hatta nefret ederim.
işte kin değil ama küçük dünyamın ne kadar geniş olduğunun farkında değildi ozaman büyüğüm.

Büyükler hiç küçük olmamış mı merak ediyorum. Ya da bize de böyle davrandılar haktır deyip öyle mi hareket ediyorlar ki?.. Garip insanlar bu büyükler :kahkaha: Biz de mi böyle olduk dicem de yok ya ben küçüklerime büyüklermiş gibi yaklaşıyorum hep. Bazen büyüklerden de büyük olabiliyorlar çünkü

gülsemin

Daimi Üye
Tepki
1.282
ne zaman dörümcemlere gitsem kızlar mutfaktan gelemiyo benide yanına çağırmıyo öyle garip bi insan işte eşim olmasa hiç gitmemde bide çocuklarınada kendisinede anasınada babasınada ayrı gıcık oluyorum

Senin durum baya bi zor be canım. Muhabbet yoksa sevgi yoksa birşeyleri zahmetsiz paylaşmak imkansız oluyor. Ama arada eş durumu var işte.. :dertli: :dertli:

gülsemin

Daimi Üye
Tepki
1.282
Titizligi tutarsa, cok rahatsiz olurum.

Eltim hep öyle yapiyor, ne zaman gitsek ya kendisi ya esi mutlaka ya yerleri süpürürler veya mutlaka yapicak baska is bulurlar.:mad: buda benim gözümde misafire büyük bir saygisizlik! Insan biraz sohbet eder! Misafirinle ilgilenir. Hem sanki biz geldik diye evi kirlenmis gibi hissetdiriyor insana kendini! Ve her firsat da da, biz cok cok titiziz derler!Sanki ben degilmisim gibi! sen benim gibi günün oniki saati ise kostur da ben senin titizligini göreyim!!!

Huydur dicem de acaba kasıt mı var bu titizlikte? :acep:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar